Evidenciák kimondására csak akkor kényszerül az ember, ha abnormálisok/hülyék rákényszerítik
A szélsőségesek felszisszenése jó jel lesz.
Ha egy liberális idealista – mint például a napokban Magyarországra látogató Samantha Power – azzal az ígérettel jön, hogy segít az adott országnak jobbá válni, az valójában azt jelenti, egy színes forradalmat akar – írta a The American Conservative az USAID vezetőjének néhány nappal ezelőtti magyarországi megbeszéléseiről.
Lapunk is részletes háttéranyagban foglalkozott szombaton azzal, hogy mit is akart valójában Budapesten Samantha Power, az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségének (USAID) vezetője. Az világos, hogy a Biden-adminisztráció rég nem látott mértékben igyekszik nyomást gyakorolni a magyar kormányra, és az is látszik, hogy amíg az Orbán-kabinet nem hajlandó felfegyverezni az ukrán rezsimet és visszavonni a pedofiltörvényt, addig további amerikai nyomásgyakorlási kísérleteknek kell majd ellenállnia.
A The American Conservative is hosszú cikkben számolt be a látogatásról, emlékeztetve, hogy a magyar kormány nem támogatja az Egyesült Államok által vezetett, az orosz–ukrán háború meghosszabbítását célzó stratégiát, nem hisz a nyílt bevándorlással kapcsolatos globalista elvekben, nem támogatja az azonos neműek házasságát, és nem fogja engedélyezni, hogy az LMBT-propagandát kiskorúaknak mutassák be. A lap szerint a Biden-adminisztráció szemében mindez azt jelenti, hogy hazánk „egyértelműen megérett egy színes forradalomra, Samantha Power pedig itt van, hogy segítsen”, hogy „a dolgokat a liberális, globalista módon csináljuk”.
„Sok globalista számára az a tény, hogy a magyar választók szabad és tisztességes választásokon folyamatosan azt a jelöltet választják, akit Washington és Brüsszel nem kedvel, azt jelenti, hogy a demokrácia mélyen hibás Magyarországon. Ezért a Biden-kormányzat elküldi Samantha Powert, hogy erősítse a demokratikus intézményeket egy szövetséges országban” – fogalmaz az újság, megjegyezve, hogy
Az egyik dolog – folytatták a cikkben –, amit az amerikai konzervatívok nagyon gyorsan megtanulnak, hogy amikor az Egyesült Államok, különösen egy demokrata kormányzat alatt, olyan semlegesnek hangzó dolgokról beszél, mint a jogállamiság, a független újságírás és a demokrácia megerősítése, akkor ez a nyelvezet az amerikai stratégiai és ideológiai érdekek előmozdításának az álcája. „Azok a törvények, újságírás és demokratikus gyakorlatok, amelyek a globalistáknak nem tetsző eredményekhez vezetnek, rosszak. A demokrácia csak akkor demokrácia, ha az emberek úgy szavaznak, ahogy Washington és Brüsszel akarja. (...) Amikor azt olvastam tehát, hogy Power azért van Budapesten, hogy támogassa a független újságírást, a független szót a baloldali vagy Orbán-ellenes szinonimájaként értelmeztem” – írta a szerző, aki szerint nem elég, hogy az Egyesült Államok liberális elitje Amerikát el akarja szúrni a woke-ideológiával, de exportálni akarja ezt a „forradalmat” Közép-Európába is.
„Power Washingtonban szenvedélyes idealistaként szerzett magának hírnevet. Óvakodjon a liberális idealistáktól, akik azzal az ígérettel jönnek, hogy segítenek az országának jobbá válni! Amit valójában akarnak, az egy színes forradalom” – zárult a cikk.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd